0 212 951 01 06   bilgi@unsman.com

Etkili İletişim Yolları

Etiket Sayfası

Etkili İletişim Yolları Etiketli SayfalarEtkili İletişim Eğitimi

Etkili iletişimin temel koşulu; insanın öncelikle kendini tanıması ve diğer insanlara yaklaşımında dikkat etmesi gereken kuralları iyi bilmesinden geçer.

Eğitimin ana amacı; etkili iletişimin nasıl kurulması gerektiği ve insanlarla interaktif bir ilişki oluşturmamızda hangi davranışlarımızın etkin olduğunu sunmak olup, özellikle kaçınılması gereken davranış biçimlerinin ortaya konularak katılımcılar açısından bilinçlendirme sağlamaktır.

Etkili iletişim eğitimi, şirketinizde başarılı sonuçlar almak için; nasıl daha etkili bir iletişim kurmayı ve verimli anlatma ve dinleme tekniklerini öğretmeyi amaçlar. Etkili iletişim eğitimi, sizlere daha hızlı, daha basit ve daha etkili iletişim becerilerini öğretir.

Etkili İletişim Teknikleri

İletişim nedir

İletişim, insanların duygu ve düşüncelerini çeşitli yollarla karşıdakine aktarmasına denir. İletişimin öğeleri alıcı, kaynak, mesaj, kanal ve geri bildirimdir. Bunun dışında kodlama ve kod açma da iletişim öğeleri arasında dâhil edilmiştir. İletişim, yazılı, sözlü, görsel, hareketli vb. çeşitlere ayrılmıştır.

Tüm iletişim türlerinde iki tarafın da anladığı ortak bir dil ya da kodlama kullanılır. Sözlü iletişimden örnek verecek olursak, insanlar konuşarak belirli sesler çıkarırlar. Bu seslerin anlamları hem kaynak hem de alıcı tarafından bilinmektedir.

 UNSMAN