0 212 951 01 06   bilgi@unsman.com

Hızlı Okuma

Hızlı Okuma
Hızlı Okuma Danışmanlık

Hızlı okuma, daha önceki yıllarda ağırlıklı olarak öğrencilerin kendileri açısından önem taşıyan ana ve yan kaynakları daha çabuk kavrayabilmek ve öğrenebilmek için hızlı okuma tekniklerini öğrendiklerini biliyoruz.

Ancak son yıllarda, şirketlerde özellikle üst düzey ve orta düzey yöneticileri ve uzmanların da bu eğitimlere ihtiyaç duydukları bir gerçektir.

Danışmanlıkn amacı; fazla sayıda kitap, raporlar ve önem verdikleri dosyalar için hızlı okumaya gereksinim duydukları ve okuduklarını aynı zamanda anlamak istedikleri yönde talepleri bulunmaktadır. Hızlı Okuma günlük gazeteler, meslek dergileri ve internet üzerinden yapılan araştırmalara ait yazıların da okunması amacıyla gerekli görülmektedir.

Bu Danışmanlıkn amacı; anlayarak hızlı okuma tekniklerini; kişilerin hızlı okuma konusundaki problemlerini ve öğrenme zorluklarını tespit etmelerini bizzat kendileri sağlayarak, hızlı okuma sistem teorisi ve bazı diğer yöntemler vasıtasıyla hedeflerine ulaşmalarını sağlamaktır.

Hızlı Okuma Danışmanlık - Eğitim Yöntemi

Etkin hızlı okuma sistem teorisinin aktarımı, yazı ve bilgisayar üzerinden hızlı okumaya yönelik çalışmalar, anlama yetilerini geliştiren etkin okuma teknikleri, zihin haritası çalışmaları ve uygulamalı yoğun egzersizler.

Hızlı Okuma Danışmanlık - Katılımcı Profili

Üst ve orta düzey yöneticiler, yönetici adayları, uzmanlar ve öğrenciler.

Hızlı Okuma Danışmanlık - Takvimi

Haftasonu: 27.07.2024
Haftaiçi: 05.08.2024
Tarihler ve Süre Hakkında Detay İçin Tıklayınız.

Hızlı Okuma Danışmanlık - Süresi

2 Gün (16 Saat)

Hızlı Okuma Danışmanlık - Kazanımlar

Etkin hızlı okuma sistem teorisinin aktarımı, yazı ve bilgisayar üzerinden hızlı okumaya yönelik çalışmalar, anlama yetilerini geliştiren etkin okuma teknikleri, zihin haritası çalışmaları ve uygulamalı yoğun egzersizler.

Eğitimden Elde Edilecek Yararlar

 • Zaman ayıramayacağını düşündüğünüz metin ve kitapları hızlı okuma teknikleri vasıtasıyla kısa zamanda anlayarak okunabilmesi
 • Hızlı okuma sayesinde, zaman yönetiminin kavranması
 • Bir dakika içerisinde ödevlere yönelik 5 ila 10 sayfa arasında tarama yaparak okuyabilme becerilerinin geliştirilmesi

Hızlı Okuma Danışmanlık - Eğitim Konuları

 • Etkin Hızlı Okuma Sistem Teorileri ve Teknikleri
 • Bilgisayar Üzerinden Hızlı Okuma Çalışmaları
 • Göz Üzerinden Algılama Becerilerinin Geliştirilmesine Yönelik Egzersizler
 • Hızlı Okuma ve Anlama Yetisini Geliştiren Teknikler
 • Metinler Üzerinde Yoğunlaşma ve Fotoğraf Bazlı Okuma Teknikleri
 • Göz Gezdirme ile Ön Okumalar Yapabilmek
 • Zihin Haritaları Yöntem Çalışmaları
 • Sıklıkla Tekrarlanan Okuma Egzersizleri ve Mukayeseler
 • Değerlendirmeler

Hızlı Okuma Danışmanlık ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Ödeme seçenekleri nelerdir?

Eğitimin toplam ücreti eğitim başlamadan önce tahsil edilir. Ödemenizi yalnızca nakit olarak ödeyebilirsiniz. Nakit ödemelerinizi eğitim merkezimize gelerek elden yapabilirsiniz. Firmalar eğitim öncesi, ödemelerini banka havalesi yoluyla yapabilirler.

İndirimleriniz/Kampanyalarınız Nelerdir?

Daha önce eğitim almış öğrencimiz ikinci başka bir eğitimi yüzde 10 indirimli alır.
Grup eğitimlerinde ise;
- 2 arkadaş birlikte eğitim alınca; kişi başı, %10 indirim
- 3 arkadaş birlikte eğitim alınca; kişi başı, %15 indirim
- 4 arkadaş birlikte eğitim alınca; kişi başı, %20 indirim
- 5 arkadaş birlikte eğitim alınca; kişi başı, %25 indirim
uygulanmaktadır.

Eğitimler nasıl bir ortamda gerçekleşmektedir?

Eğitimlerimiz; 12 kişi kapasiteli sınıflarda yapılmaktadır. Sınıflara projektör, bilgisayarlar, internet, iklimlendirme, yazı tahtası ve gerekli eğitim araç- gereçleri vardır. Ayrıca ücretsiz çay, kahve ve su ikramımız mevcuttur.

Online eğitim hizmetiniz var mıdır?

Online eğitim hizmetimiz mevcuttur. Eğitimlerimizi kişiye özel paket ders olarak alabilirsiniz. Eğitimlerimizi online olarak özel ders şeklinde veya kurumsal olarak alabilirsiniz. Online eğitim talepleriniz için özel ders formumuzu doldurunuz.

Sertifika almam için eğitime kaydolmam yeterli midir?

Eğitimlerimizde yüzde 90 oranında devam sağlayan tüm öğrencilerimize sertifika veriyoruz.

Eğitim süresi verimli bir eğitim süreci için yeterli midir?

Eğitim süresi yeterlidir. Alanında uzman eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımızla oluşturulan müfredat ve süre, bu eğitimin verimli bir şekilde öğrenilmesi için yeterlidir.

Ders materyalleri nelerdir?

Ders materyalleri; pdf dosyaları, powerpoint slaytarından ve/veya ders notlarından oluşur. Ders esnasında örnek kodlar ve/veya çalışma dosyaları öğrencilere verilir. Ders sonrası yapılan ödevler de öğrencilere verilir.

Tezimi/ödevimi eğitmenle birlikte yapmak istiyorum, ne yapmalıyım?

Tez-Ödev destek formumuzu doldurunuz. Doldurduğunuz bilgilere istinaden danışmanlarımız en kısa sürede dönüş yapacaktır.

Eğitmenleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

Eğitmenlerimiz alanlarında üniversite eğitimli ve tecrübelidir. İletişim kabiliyetleri yüksek olan eğitmenlerimiz, deneyimin en iyi öğretmen olduğunu bilerek uygulamalı eğitim yaptırmaktadırlar. Eğitmenlerimiz en az 5-15 yıllık tecrübeye sahiptirler.

Eğitmenle görüşebilir miyim?

Eğitim öncesi eğitim konuları ile ilgili eğitmenlerimize sorularınız olabilir. Eğitim konuları ile ilgili sormak istediğiniz soruları yukarıdaki soru formundan gönderebilirsiniz. Eğitmenlerimiz veya danışmanlarımız en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

Eğitim süresince eğitmene soru sorabilir miyim?

Ders esnasında dersin anlatımına uygun alakalı sorular sorulabilmektedir. Ders dışında ise bilgi sorusu sorulabilmektedir. Ders harici özel projeleriniz için proje formumuzu doldurunuz.

Eğitim belirtilen başlangıç tarihinde başlayacak ve belirtilen sürede bitirilecek mi?

Eğitimlerimiz eğitim takviminde belirtilen zamanlarda başlar; yeterli kişi sağlanması amacıyla Veri Akademi eğitimleri erteleme hakkına sahiptir. Grup eğitimleri tatil veya istisnai sebeplerden 1-2 hafta ertelenerek bitirilebilir. Veri Akademi, ilan edilmiş eğitim programların tarihlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Eğitime kayıt olmuş kişiler bu değişikliklerden haberdar edilir.

Eğitim esnasında bilgisayar sağlıyor musunuz?

Eğitim ortamımızda her kişiye özel eğitime hazır bilgisayarlarımız bulunmaktadır.

Kendi bilgisayarımızı getirebilir miyiz?

Eğitim ortamına kendi bilgisayarlarınızı getirebilirsiniz. Bilgisayarınızın sağlıklı çalışmasını ve teknik servis problemlerinizi sizin gidermeniz gerekir.

Bilgisayarımıza program kurabilir misiniz?

Bilgisayarınıza herhangi bir program kurma hizmetimiz mevcut değildir. Fakat eğitmenlerimiz size bir kurulumun nasıl yapılacağını ve kaynak noktaların nereler olduğunu anlatacaktır.

Sınıflarınız kaç kişiliktir?

Eğitimlerimiz en az 4 en fazla 12 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. Bir eğitim, ortalama 5-8 kişi ile gerçekleşmektedir.

Dersi kaçırmam durumunda ne yapmam gerekir?

Mümkün olduğunca derse katılmanız faydalıdır. Eğitmenlerimiz performansı en iyi seviyede tutmak için sürekli dersi toparlayarak, tekrarlar yaparak ilerlemektedir. Kaçırdığınız derslerde ufak tekrarlardan yararlanabilirsiniz.

Diğer eğitim merkezlerinden farkınız nedir?

Eğitim merkezi olarak en iyi hizmeti vermek için sürekli olarak çalışmaktayız. Eğitim kalitesinin sürekli gelişmesi için planlar hazırlamakta, kontroller yapmakta ve gelişmeyi sağlamaktayız.

Kurumumuza (firma) özel olarak eğitim almak için ne yapmalıyız?

Kurumlara özel olarak gerek kendi eğitim yerlerimizde, gerekse kurumların kurumların kendi yerlerinde eğitim sağlamaktayız. Kurumunuza özel eğitim talebiniz için yukarıdaki kurumsal talep formunu doldurmanız yeterlidir, eğitim danışmanımız en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir.

Özel ders olarak eğitim almak istiyorum, ne yapmalıyım?

Özel ders olarak eğitim sağlamaktayız. Özel ders eğitim talebiniz için özel ders eğitim talep formunu doldurup göndermeniz yeterlidir. Eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizinle temasa geçecektir.

Otoparkınız var mıdır?

Haftaiçleri 2 araçlık otopark yerimiz mevcuttur. Arabalı öğrenci yoğunluğuna göre otoparkımızda bazı zamanlar yer bulunmayabilmektedir. Çevrede yakın yerlerde ücretli otoparklar mevcuttur.

Ben konuların çoğunu biliyorum, sadece bazı konular için derse girebilir miyim?

Grup eğitimlerimizde katılımcılarımızın yaklaşık aynı düzeyde olmasına dikkat ediyoruz. Gruplarımıza yeni başlayan veya biraz bilen kişileri dahil ediyoruz. Eğer konuların çoğunu biliyorsanız, grup eğitimi yerine size özel ders sağlayabiliriz. Sadece istediğiniz konu başlıkları ile daha kısa sürede ihtiyacınız olan konuları öğrenmiş olursunuz. Özel ders talep formunu aşağıdan doldurabilirsiniz.

Yerinize nasıl gelebilirim?

İletişim sayfamızdan adresimiz ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hızlı Okuma Danışmanlık Bilgi İstek Formu


Hızlı Okuma Danışmanlık Özel Ders Bilgi İstek Formu


Sorularınız ve Cevapları bölümünü okudum.

Hızlı Okuma Danışmanlık Kurumsal Teklif Formu


Sorular ve Cevaplar bölümünü okudum.

Hızlı Okuma Danışmanlık Proje Teklif Formu


PAYLAŞ

 UNSMAN